On-line poptávka
volejte +420 774 932 686

Tapetování je zpět!

Nějaký čas to vypadalo, že tapety upadnou v zapomnění, ale po období jednobarevných stěn začínají tapety opět získávat na oblibě a lze si vybírat z mnoha druhů a materiálů.

Současné moderní tapety jsou oblíbené především pro svou schopnost rychlého a také relativně levného dosažení výjimečného vzhledu stěn či ploch (v případě vinylových tapet na zeď) či naopak pro ekonomickou úpravu zanedbaného zdiva s praskající omítkou (v případě papírových tapet na zeď). Právě papírové tapety patří mezi nejoblíbenější typy tapet především pro svou nízkou cenu a jsou velmi vhodné na nerovné povrchy zdí, neboť dokáží skrýt mnoho nerovností bez nutnosti nákladné renovace omítek a zdiva.

Oblíbené jsou také dvouvrstvé tapety, kde mezi jednotlivými vrstvami tapety je rozprostřena dřevitá drť různé hrubosti, která vytváří zajímavý plastický efekt.  Tyto módní tapety mají, na rozdíl od svých jednovrstvých papírových předchůdkyň, několik výhod. Zdvojením vrstvy se zkvalitnily jejich užitné vlastnosti a především se změnil jejich vzhled. Plastické vzory a zajímavá barevnost přinášejí nové možnosti výtvarného pojetí interiéru. Jejich podklad je buď z papíru, vláknité buničiny nebo polyetylénové pěny. Pěna i buničina posunuly kvalitu tapet výrazně dopředu, zvýšila se jejich tvarová stálost a při lepení se nesrážejí. Výborně tlumí hluk a dokáží překrýt i drobné trhliny na stěně.

Rostoucí oblibu zaznamenávají i obrazové tapety, jež dokážou v interiéru vytvořit neopakovatelnou atmosféru, a to v závislosti na fotografii či kresbě vybrané dle přání zákazníka.

Nechte tapetování na nás

Aplikace tapet však rozhodně není jednoduchá záležitost, proto Vám doporučujeme využít našich služeb.
Provádíme lepení tapet všech typů, přičemž vybíráme pouze kvalitní tapety od osvědčených výrobců. Na Vaší spokojenosti nám velmi záleží, a proto dbáme na dodržování termínů, rychlost, pečlivost a kvalitu námi odvedené práce s minimálními náklady. Nechte si zpracovat nezávislou cenovou nabídku!

Tapetování – reference